Menu

Keşfet

Medis Resort Hotel

Ildır’dan Çeşme merkeze ve Ilıca plajlarına minibüs aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Üçkuyular garajından Ildırı’ya sezon fark etmeksizin otobüs seferleri yapılıyor.


Bölgede rüzgar sörfü, tekne turu, safari, dalış ve balık tutma gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştiriliyor.


Bölgede ziyaret edilebilecek başlıca yerler arasında Kilise Tepesi’nde yer alan, Osmanlı’dan kalmış kilisede antik çağlardan tapınak kalıntılarını inceleyebilirsiniz. Ildır tarihi yerleri Adı üstünde bu tepeden Sakız Adası üzerinden gün batımını izlemek ise bu yorucu tepe yolculuğunu eminiz ki katlanır hale getirecek. Bahsettiğimiz antik kent Erythrai ise köyün ulaşımı en zor noktası.


Ildırı‘nın bir diğer sürprizi ise Zeki Müren Adası. Çayağzı Koyu’nda bulunan ve üzerinden sadece bir ağaç bulunan adayı vakti zamanında Zeki Müren çok beğenmiş. Satın alıp üzerine ev yapmayı bile düşünmüş ama izin alamadığından vazgeçmiş. O gün bu gündür ada bu isimle anılıyor.


Ayrıca Ildır televizyon dizilerinin çekimi için de gözde yerlerden biri. Fatmagül’ün Suçu Ne?, Hayat Sevince Güzel ve Kalbim Ege’de Kaldı isimli diziler Ildır’da çekilmiştir.

Adres

Narlıca Dolaplı Kuyu Mevkii Ildır Mahallesi 27000 Sokak No: 257 35980
Çeşime / İzmir / Türkiye

Rezervasyon

(0232) 480 0 349